Спека продовжує тримати у своїх обіймах Жашківщину

Новини
Спека продовжує тримати у своїх обіймах Жашківщину

На поточному тижні спостерігається не тільки спека, але й помутніння атмосферного повітря. Воно викликано краплями води в поєднанні з частинками пилу, викидами з підприємств та вихлопів автотранспорту. Стаціонарний антициклон формує несприятливі умови для самоочищення атмосфери: затримуючий шар  - інверсію та слабкий вітер, тому різноманітні домішки накопичуються в повітрі. В таких умовах потрібно особливо піклуватися про екологію: зменшувати шкідливі викиди, обмежувати рух транспорту через населені пункти, не допускати спалювання сміття та ін.

Спека продовжує тримати у своїх обіймах Жашківщину. Температурний фон на даний час перевищує кліматичну норму на 6°. Денний максимум становив 31°, а нічний мінімум 17°. Бездощова погода та висока температура повітря сприяють швидкому зростанню показника пожежної небезпеки.

За прогнозом синоптиків, ще завтра на погоду Черкащини впливатиме антициклон, тому утримується стійка, жарка  та без опадів погода. При цьому, на межі західного тепла і східної прохолоди вологість повітря буде підвищеною. Температура вдень до +32+34, вночі – не нижче +17+19. Така погода сприятиме подальшому зростанню показника пожежної небезпеки. Покращення якості атмосферного повітря можна очікувати з поверненням вітрів на західний напрямок та окремими грозовими дощами у вихідні дні.

 Черкаський гідрометцентр нагадує: у зв’язку зі спекотною та сухою погодою показник пожежної небезпеки швидко зростає. За таких умов надто високий ризик виникнення пожеж. Головна причина пожеж - це самовільне спалювання рослинності, стерні та сміття. Люди не завжди задумуються над тим, що їхні дії можуть мати вкрай негативні наслідки. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви і завдати великих збитків. Щоб не сталося найбільшого лиха, дотримуйтесь правил пожежної безпеки.

Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

- не розводьте багаття у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
- не засмічуйте місце відпочинку;
- обгороджуйте та розчищайте місце розпалення багаття;
- не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та господарчими будівлями;
- не розкидайте недопалки та сірники на суху лісову підстилку;
- стежте, щоб діти не бавилися з вогнем;
- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
- приберіть місце погашеного вогнища, переконайтесь, що горіння відсутнє.

Якщо ж ви помітили загорання – одразу телефонуйте за номером Служби порятунку «101».

Інформація Жашківської метеостанції