Ничипоренко з трибуни ВР розповів про контрабанду, децентралізацію і пенсію

Новини
Ничипоренко з трибуни ВР розповів про контрабанду, децентралізацію і пенсію

17 червня на пленарному засіданні Верховної Ради двічі виступив жашківський депутат Валентин Ничипоренко.

На початку засідання депутат розповів:

"Ви знаєте, шановні колеги, от я іноді дивлюсь по телебаченню ефіри. І розповідають, як дуже погано живуть в Криму. Це правда, там буває не вистачає води, не вистачає їжі. Але в мене запитання: для того, щоб кримчани хотіли повернутися (не повернутися, вибачте), для того, щоб кримчани піднялися більш потужно за повернення в Україну, для цього треба, щоб Крим жив погано? Ні. Для цього треба, щоб материкова частина України жила набагато краще. Щоб тут були більші пенсії, заробітні плати, робочі місця. І я не розумію, чим сьогодні займається парламент. Парламент живе одним життям, країна живе іншим життям.

Подивіться, чим ми займаємося. Да, я розумію, іде війна. Але існує ще й економіка. Давайте подивимося, як сьогодні працює митниця. Щоденно піднімаються навантаження для платників податків. Кому це, цікаво, на руку. Це цікаво, на руку контрабандистам. Їм, вони що так не платять, що так не платять. У 2005 році програма "Контрабанда – стоп" передбачала зниження податкового тиску. Це принесло надходжень в бюджет у 18 раз! Це усунуло контрабанду. Сьогодні щоденно піднімаються тарифи. Як поводить себе податкова? Сьогодні приходить інспектор, взагалі беззаконно штрафує підприємство. Підприємство звертається, каже: "Ми це одіб'ємо в суді". "Одбивайте, нам за це нічого не буде". Не несе у нас податкова, податковий інспектор ніякої відповідальності за те, що він по "бєспрєдєлу" пресує підприємство!

У нас стоїть питання децентралізації. Закон 1159, який передбачає, щоб землями розпоряджались місцеві громади, це чи не є децентралізація? Ми кажемо про об'єднання територіальних громад. Там написано: "добровільне". Але передбачаємо: тим, хто об'єднався - одні умови; тим, хто не об'єднався - інші умови. Це є добровільно?

Шановна коаліція! Майте політичну волю. Якщо ви хочете об'єднати, або об'єднуйте без "добровільного" і пишіть: "Об'єднання територіальних громад". Але, якщо це добровільно, тоді передбачайте однакові умови і для тих, хто об'єднався, і для тих, хто сьогодні не має бажання об'єднуватись. Покажіть, чим краще буде тим, хто об'єднається. Люди самі захочуть об'єднуватись. Тому давайте працювати над економічними законами. І якщо це децентралізація, вже давайте приймати закони по децентралізації, такі, як 1159".


Наприкінці засідання, перед голосуванням за пенсійні закони (яке було провалене), Валентин Ничипоренко сказав таке:

"Шановні колеги, я розумію, що в цій залі на сьогоднішній день скасування пенсійної реформи, а це головне, повернення жінкам  55-річного віку, дехто може казати, що це популістські закони. Дехто може казати. На комітеті я сказав: у мене цей закон не популістський, я за нього голосував в попередньому скликанні, хоч я знаходився в більшості, але у мене була позиція, тому і зараз його подав.

Ще раз, мова ідеться про не дуже велику кількість людей: жінкам 55 або 60, та це, ну, мільйон жінок, не більше. Де брати гроші? Ви знаєте, ми погано так живемо не тому, що багато витрачаємо, а тому, що мало заробляємо, і тому, що ще в нас крадуть. Тому уряд має знайти гроші, ми маємо проявити політичну волю і виконати не свої обіцянки, а свої зобов'язання перед виборцями. Я зараз не буду переконувати, ви знаєте цифри, ви все знаєте, хочу тільки звернутися до депутатів попереднього скликання, які голосували за скасування пенсійної реформи. Я голосував тоді разом з вами, будь ласка, проявіть політичну волю, до керівників політичних сил – проявіть політичну волю!"


Джерело: Стенограми засідань ВР