Актуальні питання про призов на строкову службу в Україні

Новини
Актуальні питання про призов на строкову службу в Україні

Шановні призовники!

Президент України Петро Порошенко підписав 29 березня 2016 року Указ № 122/2016 "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу в 2016 році". 

У документі говориться, що в цьому році молодих українців будуть  двічі призивати на строкову службу в армію. Так, вже 5 травня в Україні почнуть відправляти призовників до лав Збройних Сил України. Призив триватиме до  30 червня. Наступний призив відбудеться вже в жовтні-листопаді цього року.

Також Верховна Рада змінила правила призову на службу в армію. Так, з лютого цього року президент своїм указом може сам визначати терміни призову на строкову службу. Це дозволить  адекватно реагувати на військово-політичні виклики.

На призов до армії України потрапляють придатні за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову в армію України. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі. Призовникам покладена одноразова матеріальна допомога в розмірі двох мінімальних зарплат (2900 гривень) .

Як потрібно діяти призовнику після отримання повістки ?

Після отримання повістки про призов до армії, військовозобов'язаний повинен з'явитися в пункт, який зазначений у повістці в призначений час. У разі, якщо повістка не прийшла, а рішення про початок призову в армію вже підписано Указом Президента України, призовник повинен з'явитися до військового комісаріату протягом 10 днів. А в разі зміни місця проживання, прізвища, стану здоров'я, адреси проживання, освіти, місця роботи і посади - стати на облік протягом 7 днів.

Якщо призовник не з'явився до військового комісаріату в призначений час, то тільки з таких причин: стихійне лихо, хвороба, або інші обставини через які він не зміг особисто з'явитися в частину, смерть близького родича. Решта причин не є поважними і будуть розцінені як ухилення від призову в армію.

 Яке покарання за ухилення від призову?

Згідно статті 211-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неявка за викликом до військового комісаріату без поважних причин для приписки до призовної дільниці - тягне за собою накладення штрафу до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Також, згідно зі статтею 210 того ж Кодексу, порушення військовозобов'язаними процедури ведення обліку - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне порушення - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з подальшим рішенням про притягнення до кримінальної відповідальності за ухилення від призову на строкову службу.

Питання про відстрочку від призову

Право на відстрочку від військової строкової служби в армії України можуть отримати такі категорії громадян:
       1. Єдиний працездатний член сім'ї або опікун;

2. Має вагітну дружину, 2 дітей або дитину до 3-х років;

3. Має дитину чи дружину-інваліда;

4. У разі призову одного брата з двох;

5. За станом здоров'я відстрочка на рік;

6. Студент стаціонару, аспірант, інтерн до першого відрахування або переведення на заочну форму навчання;

7. Педагог, медик, священик, резервіст, поліцейський (при певних умовах);

8. Особа підозрювана у кримінальному правопорушенні.
      Призовники, які отримали відстрочку, зобов'язані щорічно до 1 жовтня подавати у свої військкомати підтверджуючі документи. Ті ж, хто не має права на відстрочку від служби в армії, або втратив її - будуть покликані на службу в найближчому призиві.

Які терміни проходження служби?

Термін проходження військової служби в армії України для призовників без вищої освіти - 18 місяців, зі ступенем спеціаліста або магістра - 12 місяців. У разі настання військової загрози, для військовослужбовців - термін військової служби продовжується понад встановлені строки.

Чисельність громадян, що підлягають призову весною 2016 року становить 16 тисяч 615 осіб, із них у Збройних Силах України служитимуть 8 тисяч 15 осіб.

Військовослужбовці строкової служби згідно рішення Президента України будуть проходити службу в частинах забезпечення та навчальних центрах і не будуть направлятися в зону АТО.

Звертаюсь до жашківської молоді проявити  почуття патріотизму та виконати свій священний Конституційний обов’язок по захисту  Батьківщини, підготувати себе до того часу, коли потрібно буде довести, що Ви, наші молоді хлопці, здатні проявити свою відвагу, силу та уміння перед ворогом та ніколи не зможете відступити і сховатись за спинами своїх матерів та дітей. Війни починаються та закінчуються, але відповідальність потрібно буде нести особисто. Прийде час і кожного з нас спитають, де і що ми робили в цей час, коли потрібно було виконувати свій патріотичний обов'язок, обов’язок кожного справжнього чоловіка захищати свою святу землю – неньку Україну!

Також звертаюся до керівників державних органів влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних органів влади, органів місцевого самоврядування, керівників підприємств будь-якої форми власності, якщо у Вас працюють громадяни вказаної категорії, організувати їх прибуття до РВК на проходження медичного огляду.

Детальна інформація на сайті http://zachkivvoenkom.jimdo.com

 

Військовий комісар Жашківського РВК
підполковник                            О.Т. ЗОСИМЧУК